Věda Cestování Náboženství Příroda Sport Zdraví Čeština Geografie Historie Pes Technologie Jídlo

Kategorie Technologie

Proč je iPhone (a iPad a iOS) lepší než Android?

Jaké jsou výhody iPhonů a iPadů (oba s operačním systémem iOS) oproti mobilním přístrojů s Androidem?


iPhony mají bezpečnější systém

iOS je více bezpečná platforma než Android. Není pravda, že by iOS byl vždy stoprocentně bezpečný, ale mnohem více malware je psáno pro Androidy, než pro iPhony a iPady. Uzavřená platforma Apple znesnadňuje práci hackerům. Mnohem rychlejší distribuce aktuálních verzí navíc časově omezuje bezpečnostní problémy - majitelé Apple zařízení mají snadnější přístup k nejnovějším verzím software s bezpečnostními opravami.

Apple lépe chrání soukromí

Na rozdíl od jiných firem na trhu mobilních zařízení a software profituje Apple zejména z prodeje hardwareových zařízení. Nemá tedy potřebu vidět do zákaznických dat a naopak se je snaží chránit. Pár příkladů:

iOS je více uživatelsky přivětivý

Toto je samozřejmě subjektivní hledisko. Apple má ale výhodu v možnosti užšího propojení hardware a software. iPady a iPhony jsou obecně velmi populární mezi staršími a méně technicky zdatnými uživateli. Techničtěji zaměřeným uživatelům občas nemusí minimalisticky zaměřený design Applu přiliš sedět.

Nové aplikace jsou častěji nejdříve pro iPhone

Instagram, Angry Birds, Plants vs. Zombies… Spousta aplikací začalo svou slávu s iPhone verzí a až později přidali verze pro Android. Důvody jsou vyšší ochota majitelů iPhonů platit za aplikace, nebo menší počet druhů iOS zařízení a s tím snadnější testování aplikací.

Hardware

Apple vyvíjí své vlastní procesory, díky čemuž jsou iPhony a iPady ve výkonu daleko před konkurencí. Technologie jako TrueTone pro přizpůsobení barevné teploty displeje, nebo obnovovací frekvence 120 Hz na nových iPadech Pro poskytují Applu nejlepší displeje na trhu mobilních zařízení.

Vytvořeno 13. 6. 2017, upraveno 28. 8. 2017, zdroj

Podobné odpovědi