Proč jsou kruhy pod očima?

Proč vznikají kruhy pod očima a jak se jich zbavím?

Kruhy pod očima jsou jedním z vedlejších efektů stárnutí. Tvoří se však také při nedostatku spánku, nebo alergiích.

Rychlá řešení

Pijte vodu

Jednou z příčin kruhů pod očima může být zadržování vody v těle. To je často způsobeno vysokou koncentrací soli v lidském organizmu. Je tedy důležité pít dostatečné množství vody, vyhýbat se příliš slaným jídlům a dehydratujícím napojům, jako je kafe a alkohol.

Navlhčete si oči

Určitě víte, že na zmírnění napuchlých očí pomáhá plátek okurky. Není to však okurka, ale právě chlad, který snižuje napuchnutí. Pokud nemáte okurku, můžete tedy použít třeba namočené čajové sáčky.

Zakrytí makeupem

Krátkodobé řešení je také zakrýt kruhy pod očima pomocí makeupu. Správný makeup dokáže zakrýt kruhy pod očima a oči budou vypadat svěže celý den.

Dlouhodobější řešení

Pokud vás kruhy pod očima trápí dlouhodobě, je potřeba řešit jejich příčinu. Jednou z příčin může být alergie. Kůže kolem očí je velmi tenká a jedním z příznaků alergie můžou být i kruhy pod očima.

Může také pomoci změnit pozici při spánku. Pokud spíte na břichu či na boku, může to zvyšovat šanci na to, že se vám vytvoří kruhy pod očima. Spaní na zádech může problémy s kruhy pod očima odstranit.

Starejte se lépe o svůj obličej. Kůže okolo očí je velmi citlivá. Nikdy byste neměli spát bez odlíčení. Pokud trpíte dlouhodobě na kruhy pod očima, může pomoci důkladné omytí obličeje před spánkem, používání hydratačních přípravků, případně přes den používat opalovací krém.

Radikálním řešením je plastická operace, takzvaná blepharoplastika. Ta může stát několik desítek tisíc korun. Je řešením zejména pro dlouhodobé problémy se zvětšenými očními víčky.

Kategorie Zdraví · Vytvořeno 23. 5. 2016 · Upraveno 28. 8. 2017 · Zdroj